Wielkanoc map1 map2 map5

Monday, Jul 15th

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.
Home | Artykuły | Wielkanoc

Wielkanoc


Przeglądam dziesiątki świątecznych e-kartek, polskich, amerykańskich i wszystkich jakie udaje mi się zanleźć. Są piękne, kolorowe, pełne życzeń pomyślności, radości, smacznych jajek, a na polskiej stronie z kartkami widziałem nawet jedną ze zdjęciem talerza żurku z jajkami i kawałem białej kiełbasy, ułożone w kształcie usmiechniętej buźki, jak w popularnym emotikonie.


 Zdjęcie: ekartki-świąteczne.pl


We wszystkich"kartkolandach", "e-kartkach", i innych, dominują obrazki przedstawiające kolorowe jajka, czasem pisanki, żonkile, przebiśniegi, krokusy, bazie, zdarza się baranek. Najwięcej jest zajączków, żółtych kurczaczków, są nawet małe kaczęta. Widziałem też kotka pośród jajek i kwiatów. Są też życzenia: smacznego jajka, smacznego święconego, lanego dyngusa, i wiele, wiele innych, równie kolorowych jak zdjęcia. Na jednej polskiej kartkowej witrynie pośród kilkuset kartek znalazłem chyba trzy, albo może cztery wskazujące treścią i obrazkiem, że Wielkanoc to święta religijne, że świętujemy zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, a nie nadejście wiosny, symbolizowane żonkilami i krokusami. Że jajka, ozdobione w piękne wzory, symbolizują początek i życie, na tym przecież polega istota tych najważniejszych świąt chrześcijaństwa: Chrystus zwyciężył śmierć zmartwychwstając. Co ma do tego życzenie "smacznego jajka"? Albo kaczęta i zajączki?
Nie pamiętamy już chyba o co chodzi w tych świętach, wysyłamy śmieszne kartki do znajomych i świętujemy.
Te kartki na Wielkanoc wyglądają jak ulotki reklamowe promujące kwiaciarnie i miłość do zwierząt. Dwa najważniejsze święta w naszej tradycji to Santa Claus i Easter Bunny. A, i jeszcze od jakiegoś czasu Halloween.


Web Analytics