O nas map1 map2 map5

Monday, Jul 15th

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.
Home | O nas

O nas


Początkowo miała to być strona poświęcona wycieczkom po USA. Później, już w trakcie budowy, pojawił sie pomysł dodania informacji o najpopularniejszych wizach, o jakie może się najczęściej starać osoba wybierająca się do Ameryki. Okazało się jednak, że niesposób pominąć innych wiz i tak oto powstała cała sekcja pod tytułem Wizy, która stała się prawie osobną witryną poświęconą tylko temu jednemu tematowi. Skoro jednak powstała sekcja poświęcona wizom, wydało się logiczną konsekwencją uzupełnienie jej o dział dotyczący imigracji. Nasza sekcja Wizy jest teraz największą publikacją internetową poświęconą wizom i imigracji do USA w języku polskim. Sekcja jest w miarę systematycznie aktualizowana i uzupełniana na podstawie oficjalnych informacji publikowanych przez agencje rządowe.

Temat wycieczek oznaczał przygotowanie opracowań dotyczących miejsc i atrakcji. Wkrótce pojawiła się więc konieczność usystematyzownia wciąż powiększającego się materiału, czego efektem jest nowa, osobna sekcja Przewodnik. Podobnie jak Wizy, Przewodnik rozrósł się do rozmiarów prawie-witryny i stał się największą i najważniejszą częścią Ameriguide, bezustannie rozszerzaną i uzupełnianą.

Najmniejszą częścią strony pozostaje sekcja Podróże, czyli pierwszy i najstarszy pomysł na Ameriguide. Wydaje się jednak, że wymyślanie tras i tworzenie list atrakcji nie jest już dziś potrzebne. Wielkie firmy wycieczkowe oferują dziesiątki ciekawych tras po USA, których nie ma sensu powielać. Czego im wszystkim brak, to szerszej informacji na temat zwiedzanych miejsc. O wiele ważniejsze są informacje, które mogą się stać podstawą do tworzenia własnych, indywidualnych planów przez samych użytkowników i właśnie to jest główną ideą Przewodnika. Plany wycieczek będą nadal publikowane, ale cała sekcja Podróże będzie otwarta dla użytkowników. Jeżeli znasz jakąś ciekawą trasę, przejechałeś kawałek Ameryki autem, motocyklem albo pociągiem, widziałeś coś ciekawego, wspaniałego, albo dziwnego - podziel się wrażeniami i swoją wiedzą z innymi użytkownikami naszej strony.

Do tej pory wszystkie artykuły, materiały i felietony powstają w USA. Ich autorami są osoby mieszkające tu na stałe i znające ten kraj o wiele lepiej niż amerykaniści mieszkający w Polsce i czerpiący swoje informacje glównie z mediów. Ameriguide działa zgodnie z przepisami USA. Nasza redakcja mieści się w Chicago, Illinois.


Web Analytics