Clearwater Beach map1 map2 map5

Wednesday, Jun 19th

Podróże | Wycieczki | Pobytowe | Clearwater Beach

Clearwater Beach


10-dniowy pobyt w jednej z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych w USA.


Molo 60, Cloeawater Beach Zdjęcie: Matthew Paulson


ORLANDO: Universal Studios, Magic Kingdom, Epcot Center, MGM Studios, Island of Adventure albo Sea World;
SARASOTA: Pałac Ringlingów Ca’d’zan, Muzeum Malarstwa Barokowego z arcydziełami Tycjana, Rubensa, Rembrandta, Goyi i wielu innych największych malarzy baroku i renesansu, Ogrody Ca’d’Zan, Muzeum Cyrku;
KEY WEST: Rejs katamaranem z Fort Myers do Key West, dom Ernesta Hemingway’a, Duval Street;
TAMPA: Ybor City, Bush Gardens, zakupy w International Plaza Shopping Mall.


Miejsce dzisiejszego Clearwater, zasiedlone przez Indian Timucula, Calusa i Apalache od co najmniej 10 tysięcy lat, zostało odkryte przez Hiszpanów jako jedno z pierwszych na terenie dziesiejszych Stanów Zjednoczonych. Choć niektórzy uczeni nie zgadzają się z oficjalną wersją, pewne źródła podają, że pierwszymi białymi ludźmi, którzy postawili stopę na terenie dzisiejszego Clearwater i Clearwater Beach byli członkowie wyprawy Ponfilo de Narvaez, którzy przybili tu do brzegu w 1528 roku! Już w 1539 był tu legendarny Hernando de Soto, a kilka lat później działało tu kilka hiszpańskich misji. Dziś po misjonarzach nie ma śladu, dawne dzikie podzwrotnikowe bezdroża ustąpiły miejsca wytwornym hotelom, barom i klubom, a biała plaża przyciąga każdego roku kilka milionów spragnionych słońca wakacjuszy z całego świata.

 • wybierz się w rejs wzdłuż wybrzeża starym statkiem “pirackim”;
 • zwiedź jedno z najwspanialszych muzeów malarstwa barokowego, zobacz oryginalne płótna Velazqueza, Tycjana, Rubensa, Rembrandta, Goyi i wielu innych największych malarzy tej epoki;
 • zwiedź prawdziwą perłę architektury włoskiego renesansu Ca’d’Zan - pałac John’a i Mabel Ringlingów, właścicieli największego cyrku w Ameryce;
 • w tym samym miejscu zwiedź również jedyne w swoim rodzaju muzeum cyrku braci Ringling;
 • odpocznij na bialych plażach subtropikalnej Florydy - o krok od najlepszych restauracji, sklepów i niepowtarzalnej rozrywki;
 • spędź kilka wieczorów w doskonałych restauracjach albo w klubach muzycznych i przy margaricie lub innym tropikalnym drinku posłuchaj muzyki;
 • skosztuj morskich specjałów - ryb, krabów, raków, ostryg, krewetek i wielu innych rzadkich przysmaków;
 • spędź wieczór w szalonym klubie disco albo w przytulnej restauracji z muzyką na żywo - w tym samym kompleksie;
 • zobacz tysiąc odcieni podzwrotnikowej zieleni i wszystkie odcienie skóry na plaży Zatoki;
 • zwiedź któryś z legendarnych parków rozrywki w Orlando;
 • jeździj na nartach wodnych albo ścigaj się z delfinami na jet-ski;
 • poczuj zapach Zatoki na pokładzie szybkiego katamaranu w drodze do Key West;
 • pospaceruj po jednej z najsłynniejszych ulic świata - Duval Street w Key West i zwiedź dom-muzeum jednego z najsłynniejszych amerykańskich pisarzy, Ernesta Hemingway’a;
 • odpocznij i baw się we wspaniałej scenerii słonecznej plaży, smukłych palm i subtropiku;
 • zrób zakupy w najlepszych sklepach w największej plazie w rejonie Zatoki Tampa - International Plaza;

Dzień 1

Zbiórka w lobby lotniska w Warszawie lub Krakowie, odprawa i przelot do Nowego Yorku lub Chicago liniami LOT (bezpośrednio) lub innymi w razie braku miejsc w sezonie (z przesiadką). Transfer na lot do Tampy lub St. Petersburg. Transfer do hotelu w Clearwater Beach.


Dzień 2

Całodniowy wypoczynek: plaża, lokalne atrakcje (rejs statkiem “pirackim”, surfing, połowy rekinów, itd.), spacery, marina. Wieczorem - bo przecież jesteśmy “w kraju Jimmy Buffet’a” - proponujemy trochę relaksu pod parasolami przy “Margaritaville” i innych piosenkach mistrza albo albo w nadmorskim klubie - oczywiście z margaritą (lub dwoma).


Dzień 3

Wstajemy wcześnie, wyjeżdżamy z hotelu o 8:00 rano i udajemy się na cały dzień do Orlando gdzie zwiedzimy jeden z pięciu parków rozrywki: Universal Studios, Magic Kingdom, Epcot Center, MGM Studios, Island of Adventure albo Sea World. Powrót ok. 10:00 wieczór. 


Dzień 4

Wstajemy kiedy chcemy, włóczymy się po ulicach, opalamy, czytamy książki, piszemy kartki z pozdrowieniami - słowem oddajemy się dziś lenistwu i nie mamy z tego powodu najmniejszych wyrzutów sumienia... Prawda? Wieczorem proponujemy prawdziwy relaks w spokojnej kafejce przy dyskretnej muzyce, albo - jeżeli jest nas więcej - spotykamy się z pozostałymi uczestnikami wycieczki i urządzamy własne party w hotelu.


Dzień 5

Wypoczynek, plaża, lokalne atrakcje albo całodniowy wyjazd do Sarasoty i St. Petersburg.


Dzień 6

Dziś znów nie robimy nic. To znaczy nie całkiem nic - Clearwater Beach to przecież nie tylko plaża i piasek. Po kolejnej, ostrożnej sesji opalania (florydzkie słońce jest nieubłagane), po obiedzie i odpoczynku w chłodzie hotelowego pokoju polecamy zabawę od 9:00 wieczór do 2:00 w nocy w największym, dwupoziomowym klubie Clearwater Beach - The Wave Night Club w Shephard Resort and Hotel. Ostrzegamy jednak: muzyka jest bardzo głośna, rytmiczna i szybka, tłum gęsty, gorący i tańczący prawie bez żadnych przerw.
Osobom nie przepadającym za techno i w ogóle za zbyt głośną muzyką proponujemy spokojniejszy wieczór w sąsiednim Tiki Bar, również w kompleksie Shephard Resort, ale niestety tylko do 12:30 w nocy. Można tam posłuchać zespołu grającego lekkiego rocka lub reggae, zjeść kolację i zatańczyć - ale o wiele wolniej niż w The Wave.


Dzień 7

Dziś zostajemy na miejscu i spędzamy wolny czas na plaży, spacerach, drobnych zakupach i odpoczywamy. Możemy też skorzystać z jednej z wielu lokalnych atrakcji, odwiedzić miejskie akwarium, wybrać sie na rejs po zatoce albo posiedzieć na molo obserwując nurkujące pelikany. Ale mamy też ciekawą opcję: rejs szybkim katamaranem na Key West.


Dzień 8

Zostajemy w hotelu albo wybieramy całodniowy wyjazd do Tampy. zachęcamy do odwiedzenia Bush Gardens. Później przejazd i spacer po Ybor City oraz kilkugodzinne zakupy w najwiekszej Plazie w Tampa Bay. Obiad “na mieście”. Po powrocie wytrwali mogą jeszcze spędzić trochę czasu na spacerze po Pier 60 w Clearwater Beach skąd najlepiej widać wspaniały zachód słońca.


Dzień 9

Wyjazd z hotelu zgodnie z terminem odlotu. Lekki lunch i wylot do Chicago lub Nowego Yorku, transfer na lot do Warszawy lub Krakowa.


Dzień 10

Powrót do kraju, koniec wycieczki.


Web Analytics