Parki przyrody map1 map2 map5

Wednesday, Apr 17th

Przewodnik | Wybierz Stan | Florida | Parki Florydy

Parki Florydy


Floryda ma aż 161 parków stanowych o łącznej powierzchni ponad 800,000 akrów (ponad 320 tysięcy hektarów), zarządzanych przez Florida Park Service, wydział stanowego Departamentu Ochrony Środowiska. Z 67 powiatów Florydy, 59 ma na swoim terenie park lub obszar o statusie parku. Prawie połowa parków jest stowarzyszona z lokalną organizacją sympatyków i sponsorów. Organizacje te, zarejestrowane jako korporacje niedochodowe, wspomagają je organizacyjnie a często również finansowo poprzez dotacje i zbiórki, i zapewniają bezpłatną pracę woluntariuszy. Parki stanowe Florydy oferują łącznie prawie 3 i pół tysiąca miejsc kampingowych, 235 domków kampingowych, ponad 100 mil plaż i ponad 2,600 kilometrów tras pieszych i rowerowych.

Większośc parków została wyznaczona przez władze stanu na terenach objętych ochroną przyrody. Niektóre zostały przekazane stanowi przez prywatnych właścicieli jako dotacje, inne zostały zakupione z funduszy publicznych. Publikujemy opisy tylko niektórych parków stanowych, tych które uznaliśmy za najciekawsze, ale nie uważamy się za rzeczoznawców. Polecamy odwiedzenie strony Florida State Parks, gdzie można znaleźć szczegółowe informacje na temat wszystkich parków stanowych oraz imprez i wydarzeń kulturanych organizowanych na ich terenie.

Na terenie Florydy znajduje się też 12 parków narodowych zarządzanych przez federalną agencję National Park Service. Publikujemy informacje i opisy większości z nich.


Web Analytics