Cortez

Monday, Feb 19th

Cortez


Cortez leży w południowo zachodnim zakątku Colorado, w dolinie pomiędzy górami La Plata i Sleeping Ute (Góra Śpiącego Ute), przypominającą swoim wyglądem indiańskiego wodza śpiącego z rękami założonymi na piersiach. Z drugiej strony ostro rysuje się wysoki, porośnięty zielonymi łąkami i lasami płaskowyż Mesa Verde. Miasto zajmuje trochę ponad pięć i pół mili kwadratowej i mieszka tu niecałe 9 tysięcy osób (Zobacz mapę)


Sklepy przy Main Street, centrum Cortez Zdjęcie: Doug Kerr


Samo miasteczko ma dziś niewiele do zaoferowania, jest jednak doskonałym zapleczem do wypadów w okolicę. W odległości kilku godzin jazdy samochodem znajdują się Mesa Verde National Park, ruiny skalnego miasta Indian Ute, rezerwat indian Navajo i dziesiątki małych osad i miasteczek - a wszystko w zachowanej do dziś scenerii klasycznego westernu. Cortez ma też doskonałe zaplecze dla turystów: dużo niezłych restauracji, kilkanaście hoteli najlepszych marek i dziesiątki moteli niższych kategorii w całej okolicy. Blisko stąd do najpiękniejszych miejsc Colorado a wspomnienia dawnej świetności są tu wciąż żywe.

Cortez warto odwiedzać zwłaszcza latem, kiedy przerażające drogi tej części Colorado są przejezdne dla normalnego kierowcy. Jest tu sporo atrakcji zimowych, w okolicy jest kilka ciekawych stoków mogących zainteresować narciarzy, ale zdecydowanie doradzamy lato ze względu na bardzo trudne warunki drogowe w zimie.


R  E  K  L  A  M  A

Web Analytics