Zasady

Thursday, Feb 22nd

Forum | Zasady

Zasady użytkowania forum


Zasady korzystania z Forum nie są ograniczaniem swobody wypowiedzi, lecz spisem tego co można powiedzieć, oraz tego czego mówić nie wypada. Zasady obowiązują jednakowo wszystkich i zostały sformułowane po to, żeby zapewnić wszystkim Gościom i Użytkownikom taki sam dostęp do Forum i takie same możliwości wzięcia udziału w dyskusjach i wyrażania opinii, nawet kontrowersyjnych lub takich, z którymi Ty się nie zgadzasz.
Każdy użytkownik ma prawo do zaproponowania zmian lub dodatkowych zasad. Miejscem do prowadzenia dyskusji na temat działania Forum jest "Zawartość Forum" w sekcji Wszystko o Forum Ameriguide. Jeżeli masz pomysł na nowy temat, kliknij w popielaty guzik "Rozpocznij Nowy Temat", albo wybierz dyskusję na temat podjęty wcześniej przez kogo innego.


Użytkownicy i Goście


Forum Ameriguide jest ogólnie dostępne i mogą z niego korzystać wszyscy, ale nie jednakowo. Użytkownikiem jest osoba, która zarejestrowała się na forum podając swój adres emailowy i pseudonim (username) i wybierając znane tylko sobie hasło dostępu (password). Użytkownik ma dostęp do wszystkich sekcji i wątków, może czytać wszyskie posty, zamieszczać odpowiedzi i rozpoczynać całkiem nowe tematy. Nie może jednak niczego usuwać, do czego uprawniony jest tylko Administrator (czyli my - Ameriguide). Gościem Forum jest każda osoba nie posiadająca konta, czyli nie będąca Użytkownikiem. Gość ma również dostęp do wszystkich postów, ale nie może zamieszczać odpowiedzi i własnych postów, ani nie może rozpoczynać nowych tematów (wątków). Jest na to oczywiście prosta rada: masz coś do powiedzenia, to poprostu zarejestruj się jako Użytkownik.


Dyskusje


Możesz się włączyć do każdej dystkusji w każdym temacie publikowanym na Forum. Jest tylko jeden warunek: nie możesz używać argumentów siły, możesz tylko używać siły argumentów. Jeżeli nie zgadzasz się z czyjąś opinią, masz pełne prawo - i oczekujemy tego od Ciebie - wyrazić swoją opinię, skrytykować albo odpowiedzieć na pytania. Nie musimy dodawać żadnych wyjaśnień ani szczegółów jak to zrobić, rozumiemy przecież, że chodzi tylko o wypowiedzi "cywilizowane", czyli na normalnym, wysokim poziomie, bez inwektyw ani obraźliwych określeń, ale to przecież oczywiste. Jesteśmy cywilizowanym Forum, o wysokich standardach i u nas żadne wulgaryzmy nie mają miejsca. Prawda?


Tematy i wpisy


Zanim stworzysz nowy wątek, sprawdź czy temat twojego wpisu nie został już wcześniej stworzony. Można łatwo przeszukać wszystkie treści Forum na stronie "Znajdż na Forum". Największym wrogiem każdego szanującego się forum jest powtarzanie się tych samych tematów w różnych sekcjach, czyli bałagan tematyczny, w którym trudno cokolwiek znaleźć. Jeżeli nikt wcześniej nie poruszał tematu, którym chciałbyś się zająć, rozpocznij nowy klikając na popielaty guzik z napisem "Nowy Temat", który można znaleźć pod każdym wpisem, w każdej kategorii i w każdej sekcji.

Odpowiadając na pytania innych Użytkowników staraj się być rzeczowy i konkretny. Odpowiadając na czyjś wpis używaj humoru lub sarkazmu rozsądnie, niektórzy czytelnicy mogą go źle zrozumieć. Wiele nieporozumień i kłótni na forach wynika wlaśnie z tego. Używając sarkastycznych zwrotów najlepiej zaznaczyć, że to żart, albo sarkazm (np. "sark."). W żadnym wypadku niedopuszczalne jest natomiast używanie zwrotów obelżywych i wulgarnych. Obrażanie rozmówców na Forum jest karane najwyższym wymiarem kary, czyli usunięciem Użytkownika i wszystkich jego wpisów, nawet najmądrzejszych i najlepszych. Pisząc swoje wypowiedzi dbaj o czystość naszego języka, nie zaśmiecaj go, a wielkich liter używaj tylko na początku zdania i tam gdzie to jest właściwe.

Zasady zamieszczania ogłoszeń


Możesz zamieścić ogłoszenie dowolnej treści pod warunkiem, że nie jest to stała reklama twojego biznesu, ani kryptoreklama udająca ogłoszenie. Zabraniamy też stanowczo zamieszczania ogłoszeń kupna lub sprzedaży artykułów lub usług nielegalnych, promowania prostytucji i narkotyków, nawet "lekkich", legalnych w innych krajach, zachowań niemoralnych lub godzących w dobre imię innych osób. Nie możesz też używać języka i wyrażeń powszechnie uznawanych za obraźliwe, wulgarne albo niesmaczne i nieeleganckie. Takie ogłoszenia będą usuwane z naszego Forum.
Wierzymy, że rozumiesz naszą troskę o standard Forum i w pełni ją popierasz.


Ogłoszenia Kupno-Sprzedaż


Chociaż ogłoszenia tego rodzaju są dozwolone, Forum Ameriguide nie jest portalem handlowym. Możesz odstąpić lub odsprzedać usługi albo artykuły, ale Forum nie może zostać przekształcone w sklep internetowy. Powtarzające się wielokrotnie ogłoszenia reklamujące sklep, wytwórnię albo jakiś towar lub usługę będą usuwane, a Użytkownik zablokowany. Dział ogłoszeń Forum ma służyć wymianie między członkami społeczności stworzonym dla ich wygody, a nie targiem lub supermarketem.


Ogłoszenia o pracę


Popieramy wszystkich oferujących godziwe zatrudnienie i akceptujemy takie ogłoszenia, ale muszą to być rzeczywiście ogłoszenia o pracę, a nie schematy zarobkowe, marketing lub sprzedaż na commission (dystrybucja komiwojażerska). Faktyczna oferta pracy musi zawierać nazwę i adres firmy, warunki pracy i wymagania (w skrócie) oraz bezpośredni link do strony internetowej pracodawcy, do strony zawierającej pełną informację na temat oferty, albo instrukcję gdzie można znaleźć taką informację. W przypadku agencji pośrednictwa pracy, numer wpisu KRS. Ogłoszenia niezgodne z tymi zasadmi nie będą publikowane.


Linki


We wszystkich wpisach można zamieszczać linki do innych stron, również w dziale ogłoszeń, muszą to jednak być linki sprawdzone i pewne. Niedopuszczalne jest kierowanie użytkowników do stron zawierających wirusy, spyware albo programy nielegalne lub kopiowane, cracks i numery seryjne do programów, itp. - ogólnie, do oprogramowania szkodliwego lub pirackiego. Popieramy natomiast wszelkie inicjatywy bezpłatne ("open source") i zachęcamy do dzielenia się takimi informacjami wraz z podaniem linków do właściwych stron.


Zdjęcia


Wpis lub ogłoszenie mogą zawierać zdjęcia, ale nie mogą to być zdjęcia objęte ochroną autorską. Autorem zdjęcia powinna być osoba zamieszczająca ogłoszenie, albo posiadająca zezwolenie autora na jego publikację. Ameriguide nie odpowiada za naruszenia praw autorskich do zdjęć zamieszczanych na Forum przez Użytkowników.


Odpowiedzialność


Ameriguide nie odpowiada za treść ogłoszeń i wpisów. Tylko ich autorzy są w pełni odpowiedzialni za to co publikują. Nie jest możliwe śledzenie wszystkich wpisów, dlatego niewłaściwe lub obraźliwe treści mogą się pojawiać pomimo tego, że zdecydowana większość Gości i Użytkowników Forum to osoby bardzo kulturalne. W przypadkach naruszenia prawa osoby poszkodowane muszą kierować swoje ewentualne roszczenia do autorów wpisów. Ameriguide nie odpowiada za sposób w jaki informacje są używane lub interpretowane.

Web Analytics